مرکز بهداشت ساری
۱۳۹۷ شنبه ۲ تير
br ENGLISH
تاریخ: 1396/02/07 تعداد بازدید : 6
به كار گيري روانشناسان درمراكز بهداشتي براي مقابله با افسردگي
دكتر برزگر رييس مركز بهداشت ساري در همايش سلامت: به كار گيري روانشناسان درمراكز بهداشتي براي مقابله با افسردگي دكتر عقيل برزگر در همايش سلامت با اشاره به شعارامسال سازمان جهاني بهداشت با عنوان "بياييم درمورد افسردگي صحبت كنيم "اظهارداشت:هر ساله با توجه به شيوع مشكلات در جوامع مختلف شعاري براي سلامت در نظر گرفته مي شودو برنامه ريزيها بر اساس اين شعار اجرا مي شود.

 

دكتر برزگر رييس مركز بهداشت ساري در همايش سلامت:

به كار گيري روانشناسان درمراكز بهداشتي براي مقابله با افسردگي

 دكتر عقيل برزگر در همايش سلامت با اشاره به شعارامسال سازمان جهاني بهداشت با عنوان "بياييم درمورد افسردگي صحبت كنيم "اظهارداشت:هر ساله با توجه به شيوع مشكلات در جوامع مختلف شعاري براي سلامت در نظر گرفته مي شودو برنامه ريزيها بر اساس اين شعار اجرا مي شود.

وي با اشاره به اين كه با پيشرفت تكنولوزي و رواج استفاده از وسايل ارتباطي  در خانواده ها روابط به سردي گراييده است گفت:به دليل وجود تكنولوژي جديد بسياري از بيماريها در حال افزايش است امسال بيماريهاي رواني به دليل كاهش ارتباطات و در راس آنها افسردگي مطرح شده است.
رييس مركز بهداشت شهرستان ساري افزود:عصبانيت ،گوشه گيري خششونت و افسردگي  به جا مانده از مشكلات افراد است در حالي كه  سلامت شامل ارامش رواني جسماني و اجتماعي است كه امسال به بخش رواني توجه ويژه شده است.
برزگرخاطرنشان كرد:اگرافرادخانواده نتوانند با هم تعامل داشته باشند جز بيماريهاي رواني است و امسال در كنار بيماريهاي غير واگير افسردگي در راس توجهات سلامت افراد قرار گرفته كه با مشاوره ساده مي توان بر بيماري رواني غلبه كرد.
وي از جذب و به كارگيري كارشناسان روان شناسي درمراكز بهداشتي در سال گذشته خبرداد و افزود:مردم با مراجعه به مراكز بهداشت مي توانند از اين مشاوره ها به صورت رايگان برخوردارشوند.
برزگرمتذكر شد :انگ بيمار رواني را نبايد بر روي كساني كه مشكل روحي دارند گذاشته شودرسيدگي به مشكلات روحي از مشكلات جسمي بسيار جدي تر است چرا كه مشكلات روحي منشا بسيار ي از مشكلات جسمي است و در صورتي كه افراد روان سالمي نداشته باشن جسم سالم و خانواده سالمي هم نخواهند داشت .
وي با اشاره به افزايش ميانگين افسردگي در جهان تصريح كرد: قطعا ميانگين استاني بالايي هم خواهيم داشت و براي پيشگيري  از روند و افزايش افسردگي و بيماريهاي رواني استفاده از كارشناسان از سال گذشته براي مشاوره رايگان در دستوركار قرار گرفته است
وي در پايان خاطر نشان كرد:25 درصد سلامت جامعه به وزارت بهداشت و 75 درصد به سازماهاي ديگروخود مردم باز مي گرددكه بايددر اين امر ياري رسان وزارت بهداشت و درمان باشند.
وي به نقش رسانه ها در روزنگار هفته سلامت اشاره داشت و گفت:رسانه ها بسترساز فرهنگي غني هستند و براي انجام هر فعاليتي بدون و جود رسانه ها اتفاق نخواهد افتاد .

......................

به كار گيري روانشناسان درمراكز بهداشتي براي مقابله با افسردگي
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal