مرکز بهداشت ساری
۱۳۹۸ يکشنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1397/11/17 تعداد بازدید: 6
راه اندازي نظام شبكه بهداشت از دستاوردهاي انقلاب است
عقيل برزگر گفت: مهمترين برنامه هاي حوزه سلامت راه اندازي و ايجاد نظام شبكه بهداشت بود.

راه اندازي نظام شبكه بهداشت از دستاوردهاي انقلاب است

عقيل برزگر گفت: مهمترين برنامه هاي حوزه سلامت راه اندازي و ايجاد نظام شبكه بهداشت بود.

به گزارش روابط عمومي مركز بهداشت شهرستان ساري،عقيل برزگر در حاشيه نمايشگاه دستاوردهاي انقلاب دستگاه هاي اجرايي مازندران در جمع خبرنگاران با اشاره به اينكه در دوران بعد از انقلاب اسلامي، شاهد تحولات كم نظيري در حوزه بهداشت  و درمان از جمله در استان مازندران بوده ايم، اظهار داشت: مهمترين برنامه هاي حوزه سلامت  راه اندازي و ايجاد نظام شبكه بهداشت بود كه امروز از افتخارات نظام سلامت كشور نيز به حساب مي آيد .

وي افزود: گسترش نظام شبكه بهداشت، امروز در هر روستايي يك خانه بهداشت وجود دارد و يك بهورز آموزش ديده در آن به بحث واكسيناسيون، غربالگري بيماري هاي غير واگير، آموزش هاي محيطي، بهداشت محيط و... مي پردازد.

 رئيس مركز بهداشت شهرستان ساري ،گفت: ساخت و توليد خانه هاي بهداشت و فعاليت بهورزان به عنوان صف اول سيستم بهداشت و درمان پس از پيروزي انقلاب اسلامي شكل گرفته است.

وي تعداد پزشكان در روستاها را قبل از پيروزي انقلاب بسيار اندك دانست و عنوان كرد: از سال 84 نيز با شروع طرح پزشك خانواده روستايي، پزشك هفته اي حداقل يكبار بيماران را ويزيت مي كند كه در قبل از انقلاب وجود نداشت.

برزگر به پوشش 100درصدي واكسيناسيون اشاره كرد و افزود: بسياري از بيماري هايي كه در گذشته مرگ و مير زيادي داشتند امروز به صفر رسيده است.

رئيس مركز بهداشت ساري با بيان اينكه جمعيت شهري تحت پوشش پزشك خانواده قراردارند، ادامه داد: همه افراد پرونده سلامت دارند و مراجعه بيماران به پزشك خانواده نشان دهنده اعتماد آن ها به پزشكان خانواده است.

وي با بيان اينكه در طرح سلامت، مراكز روستايي استيجاري ساخته شده است، گفت: در سال هاي اخير به اندازه كل سال هاي گذشته خانه بهداشت ساخته شده است.

برزگر به مرگ و مير كودكان زير يك و پنج سال قبل از انقلاب اشاره كرد و افزود: به دليل كمبود پزشك، دارو و كادر درماني بسياري از كودكان مي مردند كه امروز با پيشرفت در اين حوزه دركاهش مرگ و مير كودكان جزء كشورهاي برتر منطقه و دنيا هستيم.

رئيس مركز بهداشت ساري ادامه داد: امروزه بيماري هاي غيرواگير در جامعه شيوع پيدا كرده است كه براي كاهش آن، كارشناسان تغذيه در مراكز جامع سلامت به مردم خدمات رساني كرده و آموزش هاي لازم را مي دهند.

راه اندازي نظام شبكه بهداشت از دستاوردهاي انقلاب است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal