مرکز بهداشت ساری
۱۳۹۸ شنبه ۳۰ شهريور
br ENGLISH
help عبارت وارد شده توسط شما در تمامی لینک ها، منوها و محتوای سایت جستجو خواهد شد.
صفحه اصلی

رئیس مرکز بهداشت شهرستان ساری خبرداد:

آغاز به کار رسمی طرح پزشک خانواده شهری از اول آبان ماه

دکترعقیل برزگر،رئیس مرکز بهداشت شهرستان ساری در گفتگو با خبرنگار ما گفت :از اول آبان طرح پزشک خانواده شهری رسما آغاز به کار خواهد کرد وافزود: در این برنامه شهروندان جهت ویزیت پایه و تکمیل اطلاعات سلامت به پزشکان خانوده خود مراجعه می نمایند.

دکتر برزگردر ادامه متذکر شد که ویزیت و داروی رایگان در سطح اول بعد از استقرار کامل برنامه ظرف حداکثر 3 ماهه آینده اجرایی می شود.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان ساری همچنین گفت: بیش از 50 درصد خانواده ها پزشک خانواده خود را انتخاب نموده اند و از این تعداد بیش از 70 درصد در سامانه سلامت ایرانیان ثبت شده اند.

وی جمعیت شهری این شهرستان را 311 هزارو 951  نفرو تعداد خانواره های شهری را 90هزار و207 خانواده اعلام کرد و بیان داشت: 20 مرکز، 124 پایگاه با 5 مرکز کشیک مجری این طرح در ساری هستند. وی با اشاره به اینکه تا کنون در این طرح 83 هزارو 226 خانوار سرشماری شده اند، تصریح کرد: در این طرح انتخاب پزشک بصورت دستی و پر کردن فرم 168 هزارو 904 نفروانتخاب پزشک آنلاین و ثبت در سامانه سلامت ایرانیان104هزار و 865 نفر بوده است.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان ساری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه شهرستان ساری بعد از قائم شهر در ثبت اطلاعات در سامانه رتبه دوم استان را داراست خاطرنشان کرد: اجرای طرح پزشک خانواده شهري سبب افزایش دسترسی به خدمات بهداشتي درماني و افزایش پوشش آن می‌شود.رئیس مرکز بهداشت شهرستان ساری با اشاره به اینکه پزشک خانواده نه تنها متولی درمان افراد تحت پوشش، بلکه ضامن اقدامات پیشگیری از بروز بیماری و کشف بیماریهای پنهان افراد تحت پوشش است، تصریح کرد: طرح پزشک خانواده شهری در راستای عدالت محوری و تضمین منافع ملی است.

وی بیان داشت: در طرح پزشک خانواده پرونده سلامت الکترونیک برای هر فرد تشکیل می‌شود و براساس آن هم سابقه درمان فرد و هم مداوای وی ثبت می‌گردد. این مسئول شهرستانی با اعلام اینکه با اجرای طرح پزشک خانواده خدمات موازی و تکراری حذف می شود، خاطرنشان کرد: اجرای  این طرح باعت افزایش دسترسی به خدمات و افزایش پوشش خدمات سلامت می‌شود.

 برزگر در پایان با اشاره به اینکه پزشک خانواده و نظام ارجاع از ضروریات سلامت جامعه می‌باشد و برای ارتقاء سطح کمی و کیفی بهداشت و سلامت به پزشک خانواده و نظام ارجاع روی آوردیم افزود: با اجرای این طرح امید به زندگی و شاخصهای سلامت ارتقاء پیدا می‌کند.

 

1394/07/06
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal